Copyright 2019 - Custom text here

 

Skanery 3D szczególne zastosowanie znalazły w produkcji i testowaniu sprzętu medycznego. Używa się ich w połączeniu z drukarkami 3D za pomocą których wykonywane są zarówno prototypy danego urządzenia, czy elementu oraz finalne wersje. Dokładność produkcji oraz kontroli z użyciem zarówno skanowania 3D jak również drukowania 3D jest bardzo duża, można tą metodą wykonać precyzyjnie każdy, nawet najmniejszy element co jest wyjątkowo istotne podczas produkcji delikatnych urządzeń medycznych.

 

 

Wysoka jakość produkcji

 

Za pomocą skanowania 3D można dokładnie sprawdzić czy model danego urządzenia, np. aparatu słuchowego posiada wszelkie niezbędne detale i czy podczas jego produkcji nie wystąpiły błędy, które mogłyby wpłynąć na użytkowanie danego urządzenia.

 

 

 

Precyzyjne modele części ludzkiego ciała

 

Skanowanie 3D jest używane do wykonywania precyzyjnych modeli części ludzkiego ciała na potrzeby medycyny estetycznej lub celów korekcyjnych. Ta metoda jest całkowicie bezpieczna dla organizmu człowieka ponieważ nie jest emitowane w trakcie skanowania promieniowanie magnetyczne.

 

 

f t g