Copyright 2019 - Custom text here

 

Ogrzewanie domu jest jedna z najpoważniejszych bolączek tych, którzy decydują się mieszkać w miejscu, które nie jest podłączone do miejskiego systemu grzewczego poprzez centralne ogrzewanie, jak ma to miejsce w bloku. Budując dom musisz zastanowić się, jak go ogrzać i dokonać kalkulacji wiążących się z tym kosztów. Nowoczesne piece takie jak kotły Termet to najlepsze rozwiązanie, polecane przez ekspertów zajmujących się ogrzewaniem w sklep.auroks.pl/ czyli sklepie, który jest jednym z najpoważniejszych dystrybutorów nowoczesnych systemów grzewczych.

 

Dom ogrzewany dzięki kotłom termet.


Dlaczego warto stawiać na kotły Termet? Przede wszystkim dlatego, że są one bardzo nowoczesne. Kotły Termet to tak zwane piece kondensacyjne. Co to oznacza? Są to kotły, które wykorzystują podwójny obieg energetyczny. Za pierwszym razem energia uzyskiwana jest w kotle podczas spalania paliwa, w tym wypadku gazowego. Tak jak ma to miejsce w tradycyjnych piecach. Jednak kotły Termet kondensacyjne wychwytują parę wodną, która powstaje jako produkt uboczny procesu spalania i z niej także uzyskują energię. W klasycznych piecach para wodna jest odprowadzana przez system kominowy. Oznacza to więc, że kotły Termet dają więcej energii z tej samej ilości paliwa, niż ma to miejsce w klasycznych piecach.

 


Co to oznacza w praktyce dla klienta? Rzecz jasna przede wszystkim niższe koszty ogrzewania w kotłach Termet w porównaniu ze standardowymi piecami. A wiadomo, jak przy naszej długości sezonu grzewczego jest to istotne. Kotły Termet mogą być też używane do ogrzewania wody, a więc niższe koszty grzewcze dotyczą całego roku użytkowania, bez względu na sprawy sezonowe.

 


Dodatkowo należy podkreślić, że kotły Termet są przyjazne dla środowiska. Piece kondensacyjne uważa się obecnie za najbardziej ekologiczne urządzenia grzewcze

 

f t g