Copyright 2019 - Custom text here

 

Ważnym jest aby stworzyć miejsce bezpieczne zarówno dla klientów jak i dla personelu. Realnym przykładem jest drpabianczyk - klinika medycyny estetycznej.

Trzeba bardzo dokładnie zaplanować wszystkie pomieszczenia, które będą znajdywały się w budynku.

Należy wydzielić poszczególnie:

  • Pomieszczenia, w których będą udzielane usługi.

  • Szatnię oraz poczekalnię dla klientów korzystających z usług.

  • Pomieszczenia higieniczno-sanitarne zarówno dla osób korzystających z naszego gabinetu jak i dla personelu.

  • Pomieszczenia dla sprzętu utrzymującego czystość gabinetu.

  • Oczywiście osobno pomieszczenia do przechowywania preparatów kosmetycznych.

  • Miejsce gdzie gromadzone są odpady.

 

Pomieszczenia w zakładzie powinny mieć taki metraż, w którym zmieszczą się bez problemu wszystkie urządzenia na jakich będzie pracował nasz personel

 

  • Jednym z wymagań dotyczących wykonywania zabiegów jest zainstalowanie umywalki z ciepłą i zimną wodą w pomieszczeniu zabiegowym lub kosmetycznym. Jeżeli podczas zabiegów dochodzi do zewnętrznego zanieczyszczenia ciała, to dodatkowo gabinet powinien być wyposażony w łazienkę z natryskiem.

  • Najważniejsze w pomieszczeniach, które wymagają zachowania szczególnej higieny, jest bezpieczeństwo. Należy zatem w planach lokalu uwzględnić stosowną instalację, szczególnie wentylację, która zapewni odpowiedni mikroklimat. Instalacja powinna być koniecznie poprowadzona podtynkowo lub w formie obudowanej.

 

Odwiedzająca gabinet lub klinikę medycyny estetycznej musisz się czuć bezpiecznie.

 

Medycyna estetyczna to przede wszystkim odpowiedni sprzęt i urządzenia medyczne, preparaty lecznicze, medykamenty i kosmetyki. W zależności od oferowanych usług, musisz się w nie odpowiednio wyposażyć. Warto przemyśleć ubieganie się o dofinansowanie czy kredyt na ten cel. Ponadto, w gabinecie należy prowadzić dokładną dokumentację medyczną z wpisaniem numeru serii preparatu, który jest wykorzystywany w zabiegu i wprowadzany pod skórę pacjenta. Powinieneś także prowadzić monitoring wyników odległych, który pozwoli ocenić bezpieczeństwo i skuteczność danego zabiegu, a w razie niekorzystnego działania spowoduje wycofanie usługi z oferty.

Pamiętaj również o wygodzie pacjentów − komfortowych salach, odpowiednich produktach higienicznych i pielęgnacyjnych czy zawsze pomocnym personelu. Osoba odwiedzająca gabinet lub klinikę musi się czuć bezpiecznie i być przekonanym, że to właśnie jego wygląd oraz zdrowie są najważniejsze.

 

f t g